JEŻYKI PODPATRUJĄ PRZYRODĘ

          W marcu na podstawie utworów oraz ilustracji rozmawialiśmy o kosmosie, wyprawach kosmicznych, planetach i gwiazdach. Poznaliśmy nazwy planet Układu  Słonecznego. Dowiedzieliśmy się czym jest Wielki Wóz i co można zobaczyć w planetarium. 
W otoczeniu i na ilustracjach wyszukiwaliśmy przedmioty, których nazwy rozpoczynają się głoską r oraz g.
Kreśliliśmy po śladzie i rysowaliśmy w tunelu szlaczki oraz kształty literopodobne.
W marcu najwięcej uwagi poświęciliśmy zmianom, jakie zachodzą w przyrodzie wraz ze zbliżającą się wiosną. Podczas codziennych wyjść na przedszkolny ogródek obserwowaliśmy jak zmieniają się krzewy i drzewa, czy kwitną już wiosenne kwiaty. Poznaliśmy przysłowie "W marcu jak w garncu". Rozmawialiśmy o pracach, które wykonuje się w ogrodzie wiosną oraz o wiosennych kwiatach. Dyskutowaliśmy czego potrzebują rośliny do życia i jakie są funkcje roślin. Wspólnie założyliśmy swoją wiosenną hodowlę. Zasadziliśmy cebulkę dymkę, bazylię i koper. Codziennie dbamy o Nasze rośliny, podlewamy i obserwujemy ich wzrost.
Posługiwaliśmy się liczebnikiem głównym i porządkowym, zapamiętywaliśmy kształt cyfry 7 i 8. Tworzyliśmy zbiory siedmioelementowe. Utrwaliliśmy pojęcia:lewa strona, prawa strona.
W ostatnim tygodniu marca rozmawialiśmy głównie na temat wielkanocnych zwyczajów, symboli i potraw, ozdabialiśmy pisanki.
Wykonywaliśmy liczne ćwiczenia rytmiczne oraz naśladowcze, rozwijające koordynację ruchową. Dostosowywaliśmy swoje ruchy do melodii.
Wiele radości przyniósł nam "Sportowy Zajączek". Braliśmy udział w zawodach, świetnie bawiliśmy się z animatorami, tańczyliśmy, śpiewaliśmy. Przyjemnie było kąpać się w basenie z piłeczkami, skakać na trampolinie, czy zjeżdżać z dmuchanego zamku.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne wiosenne atrakcje.