LATO ZBLIŻA SIĘ WIELKIMI KROKAMI...

          Biedronki poznały zwierzęta, które możemy spotkać w gospodarstwie. Łączyły w pary, przeliczały i naśladowały odgłosy mieszkańców wiejskiego podwórka. W trakcie zabaw dydaktycznych porównywaliśmy liczebności zbiorów, odwzorowywaliśmy liczebności za pomocą zbiorów zastępczych. Słuchając odgłosów zwierząt z wiejskiego podwórka rozwiązywaliśmy zagadki słuchowe.
Biedronki wiedzą, że należy żyć w zgodzie z naturą. Próbowaliśmy segregować śmieci i rozmawialiśmy na temat wpływu czystości powietrza na nasze zdrowie. W zdrowym ciele zdrowy duch! Dzieci z naszej grupy dobrze o tym wiedzą, dlatego chętnie uczestniczyły w zajęciach ruchowych w sali i w ogrodzie przedszkolnym.
Po raz kolejny Biedronki brały udział w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy. Dzięki firmie ProMed - Szkolenia i Ratownictwo miały szansę zobaczyć ambulans z bliska. Głośne syreny na wszystkich zrobiły duże wrażenie. Biedronki miały również szansę przez chwilę stać się troskliwymi rodzicami którzy wraz ze swoimi pociechami ,,misiami” stawili się na wizycie w ,,Pluszowym szpitalu”. Studenci medycyny badali, rozmawiali i stawiali diagnozy. Udało się wyleczyć wszystkich pluszowych podopiecznych.
Pogoda dopisuje, a lato zbliża wielkimi krokami. Z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się do pobliskiej lodziarni, gdzie wspólnie delektowaliśmy się orzeźwiającym smakiem lodów.