MAJOWE ZABAWY MISI
 
          Wraz z początkiem maja przyszła piękna pogoda, co pozwoliło nam spędzać dużo czasu na placu... Zabawom nie było końca. Było tak pięknie, że na tarasie jedliśmy posiłki, uczyliśmy się angielskiego i słuchaliśmy bajek. Pojawiły się nawet baseny!!!!! 
Podczas zajęć przenieśliśmy się na wiosenną łąkę, towarzyszyły nam bąki, pszczoły, bociany, biedronki. Znamy mieszkańców łąki, potrafimy ich nazwać. Wracając z łąki zatrzymaliśmy się w świecie książek. Wiemy, że o książki trzeba dbać, szanować je. 
W końcu przyszedł czas na naszych kochanych rodziców!!!Rozmawiając o naszych rodzicach przygotowaliśmy niespodziankę – występ. Nauczyliśmy się piosenek, wierszyków oraz „czekoladowego tańca”. 
Wzięliśmy udział w zajęciach z pierwszej pomocy – znamy ważne numery alarmowe, wiemy co robić, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy.
W maju doskonaliliśmy umiejętności przeliczania – poszerzanie zakresu liczenia, działania na zbiorach, wdrażanie do posługiwania się liczebnikami głównymi i porządkowymi. Doskonaliliśmy umiejętności wzrokowe – wyróżnianie elementów na obrazku; łączenia przedmiotu z jego konturem, składania obrazka z wielu części, itp. Doskonaliliśmy umiejętności wypowiadania się zdaniami na temat sytuacji przedstawionej na obrazku.