MAJ U JEŻYKÓW

          Maj to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu. Z tej okazji Jeżyki rozmawiały o świętach związanych z czytelnictwem. Poznały zawód pisarza oraz samodzielnie wykonały książeczkę z własnymi ilustracjami. Oglądając ciekawe atlasy i albumy przyrodnicze Jeżyki poznały książkę jako źródło cennej wiedzy. Wraz z bohaterami opowiadań uczyły się rozpoznawania i nazywania emocji. Wspólnie z nauczycielem ustaliły zasady korzystania z przedszkolnej biblioteczki oraz właściwego obchodzenia się z książką. 
Jeżyki poznały charakterystyczne cechy ekosystemu - łąki. Dzięki zabawom "Bocian i żaby”, "Wyścig świerszczy”, "Stonoga” rozwijały swoją sprawność ruchową. Naśladując odgłosy owadów ćwiczyły swoje narządy mowy. Rozwiązywały zagadki "Co lata nad łąką?”, a także gimnastykowały swoją pamięć grając w Memory. Poprzez zabawę z dorysowywaniem kropek biedronce, dopełniały zbiory do wskazanej liczby elementów, przeliczały, a także porównywały zbiory. Przy piosence ,,Łąka” tańczyły niczym motyle, sprawnie poruszając się w rytm muzyki. 
Podczas festynu z okazji "Dnia Rodziny” Jeżyki wraz z rodzicami wspólnie świętowały. Brały udział w rywalizacji sportowej, tańczyły w rytmie disco i zajadały się pysznymi ciastami przygotowanymi przez swoje mamy. Zabawa z Myszką Miki była przednia, a słowa piosenki:

„Mama, tata,
Siostra, brat
I ja to mój
Mały świat”

Wywołały uśmiech na twarzach przybyłych gości.