WESOŁE ZABAWY W GRUPIE MISIÓW
 
          Miesiąc czerwiec minął nam pod znakiem dobrej zabawy. Bardzo dużo czasu spędziliśmy na placu zabaw korzystając z pięknej pogody. Jednym z tematów kompleksowych były zawody naszych rodziców. Bardzo serdecznie dziękujemy: mamie Jakuba- za lekcję języka angielskiego, tacie Kamila – za możliwość poznania pracy policjanta, tacie Krzysia - dzięki któremu teraz wizyty w gabinecie stomatologicznym nie będą dla nas już straszne :-)
 
Bardzo serdecznie dziękujemy!!!!!
 
Podczas zajęć w czerwcu rozmawialiśmy o bezpiecznej zabawie podczas wakacji. Opowiadaliśmy o wakacjach spędzanych w górach, nad morzem, jeziorem itp. Potrafimy liczyć w zakresie 5. Znamy kolory podstawowe, klasyfikujemy według dwóch cech. Porównujemy liczebność zbiorów poprzez łączenie w pary. Kończąc grupę 3-latków potrafimy w miarę możliwości składać obrazki złożone z 4 elementów. Potrafimy wskazać 4 różnice w obrazkach. Układamy kompozycje przestrzenne z klocków.

Samodzielnie posługujemy się kredkami. Kreślimy kreski poziome, pionowe, linie, koło. Rysujemy po śladzie zgodnie z kierunkiem wskazanym przez nauczyciela. Rozróżniamy tempo do marszu i do biegu. Znamy bębenek, ustawiamy się w rzędzie, kole, poruszamy się krokiem dosuwanym do przodu. Wykonujemy podskoki.

Potrafimy rozwiązywać zagadki. Uczestniczymy w zabawach parateatralnych, zabawach usprawniających aparat mowy. Potrafimy wypowiadać się na dowolny temat. Bawimy się koleżankami i kolegami..

Życzymy udanych, słonecznych wakacji!!!!!