BIEDRONKI - PRAWDZIWE PRZEDSZKOLAKI!

Listopad w Fabryce Fantazji pełen był emocji i zabawy. Biedronki po raz pierwszy zaprezentowały się przed publicznością. Śpiewały piosenki i recytowały wierszyki, aby udowodnić, że są już prawdziwymi przedszkolakami. Uroczystość pasowania była ważnym  dniem dla grupy. Dzieci były bardzo przejęte, ale jeszcze bardziej ich pani.

W ramach programu „Przedszkolak dookoła świata” Biedronki przeniosły się do kraju Azteków - Meksyku. W tym pełnym radości i kolorów dniu tańczyły przy meksykańskich rytmach, a także zajadały się pysznymi nachosami.

Bardzo miłe panie z Zespołu Profilaktyki Straży Miejskiej przypominały zasady dotyczące bezpieczeństwa, a także opowiadały o swoim zawodzie.

Podczas zajęć Biedronki poznawały zjawiska atmosferyczne dla danej pory roku. Utrwalały słowa określające położenie przedmiotów w przestrzeni. Poznały określenia  mało, dużo. Konstruowały różnorodne budowle z klocków wg. wzoru lub własnego pomysłu. Uczestniczyły w zabawach tematycznych i integracyjnych. Dostrzegały piękno i bogactwo jesiennej szaty.

Z okazji Dnia  Pluszowego Misia Biedronki wspólnie z innymi grupami świętowały to wydarzenie. Brały udział w zabawach i konkursach, a także śpiewały  i tańczyły.

Mówią, że listopad jest ponury, bo leje wieje a na niebie chmury...

U nas się to nie sprawdziło, przez cały miesiąc radośnie i kolorowo było!