PRACOWITY GRUDZIEŃ U BIEDRONEK 

          Grudzień okazał się pracowitym i pełnym atrakcji miesiącem. Każdego dnia wszystkie dzieci spotykały się przy kalendarzu adwentowym, aby poznać listy ukryte w kopertach. Święty Mikołaj przygotował różne zadania które pomagały w przygotowaniach do świąt. Dzieci poznały różne kolędy, wymyśliły świąteczne opowiadanie, ubrały choinkę w sali, a także tworzyły kolorowe ozdoby. Biedronki z małą pomocą pań upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Kulinarny debiut grupy okazał się wielkim sukcesem.

Dzieci wspólnie z rodzicami dekorowały ciasteczka, tworząc kolorowe serduszka, urocze łosie i inne słodkie cudeńka. Tego wieczoru Teatrzyk Latarenka za pomocą cieni, przedstawił piękną historię narodzin Jezusa. W przedstawieniu brały udział wszystkie dzieci wraz z rodzicami. W świątecznej atmosferze w pięknie przyozdobionym przedszkolu wszystkie grupy tworzyły ozdoby, a następnie wspólnie kolędowały.

Biedronki specjalnie dla rodziców przygotowały występ o tematyce zimowej. Przebrane za uroczych Mikołajków i słodkie Śnieżynki śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Niespodzianką tego dnia okazał się również występ rodziców specjalnie dla swoich pociech. Utalentowane muzycznie mamy śpiewały kolędy przy dźwiękach gitary. Wielkie brawa i podziękowania  dla rodziców Biedronek za piękny występ.

Przez cały miesiąc dzieci przygotowywały się do przyjścia niezwykłego Gościa. A czy były grzeczne miał ocenić sam! Wszystkie Biedroneczki otrzymały od Gwiazdora wspaniałe upominki. Mogły z nim porozmawiać, zaśpiewać piosenkę, a także dotknąć jego długiej i siwej brody.

To był radosny, pracowity i niezapomniany miesiąc!