NOWY ROK U BIEDRONEK

          Biedronki rozpoczęły Nowy Rok spotkaniem z Rodzicami Kajtka, którzy opowiadali o Holandii. To już kolejne spotkanie z cyklu: ,,Przedszkolak dookoła świata” dzięki któremu dzieci miały możliwość zapoznania się z kulturą i tradycjami innych państw.
Każdego dnia pracujemy nad samodzielnością w zakresie korzystania z toalety oraz wykonywania codziennych nawyków higienicznych.
Poznaliśmy cztery pory roku. Ćwiczyliśmy logiczne myślenie w trakcie układania obrazków w odpowiedniej kolejności. Nazywaliśmy i omawialiśmy cechy charakterystyczne dla poszczególnych pór roku. Korzystając z uroków zimy, prowadziliśmy obserwacje przyrodnicze w trakcie pobytu na świeżym powietrzu. Opisywaliśmy cechy śniegu, a także właściwości i zachowania wody pod wpływem niskiej temperatury.
Uczestniczyliśmy w zabawach muzyczno-ruchowych kształtując reakcję na sygnał. Zwracaliśmy uwagę na estetyczny sposób poruszania się, w tym podskoków z nogi na nogę. Odpowiadając na Zimowe zagadki kształtowaliśmy percepcję słuchową w trakcie analizy tekstu zagadki, a także analizy dźwiękowej wyrazów.
Z okazji Dnia Babci i Dziadka zaprosiliśmy do naszego przedszkola wyjątkowych gości. Śpiewaliśmy piosenki, recytowaliśmy wiersze a także wręczyliśmy upominki. Babcie i dziadkowie nie kryli wzruszenia, nagradzając nas brawami.