WESOŁO JESIENIĄ U JEŻYKÓW
 
          W minionym miesiącu – listopadzie, jak sama nazwa wskazuje dużo mówiliśmy na temat jesieni i jej charakterystycznych cech. Miedzy innymi. dowiedzieliśmy się dlaczego liście zmieniają kolor i opadają. Na podsumowanie tej pięknej pory roku przygotowaliśmy przedstawienie „O Jesieni”. Miesiąc ten był bogaty  w teatralne zabawy.
Obchodziliśmy święto 11 listopada - Dzień Odzyskania Niepodległości. Przygotowaliśmy przedstawienie „Polska – nasza ojczyzna”, które wystawiliśmy dla przedszkolaków z cyklu „Dzieci – Dzieciom”, oraz dla naszych Rodziców. Dzieci bardzo się starały i mocno przeżywały występy przed publicznością, ale poradziły sobie z tremą. Z prawdziwie aktorskim zapałem prezentowały piosenki i tańce. Podczas przedstawienia utrwaliliśmy symbole narodowe – godło, flaga oraz hymn. Z okazji 11 listopada rozmawialiśmy także o św. Marcinie.
Braliśmy udział w Projekcie „100 dobrych uczynków na 100 - lecie odzyskania niepodległości”.
Rozmawialiśmy o liczbach 3, 4, 5, a także o zbiorach. Staramy się przygotować dzieci do umiejętności czytania i pisania. Jest to sprawa indywidualna dla każdego dziecka. Kilkoro z naszych pociech już czyta, a jeden chłopiec nawet pisze własne opowiadania!!!.
Pracujemy w książkach - wykonujemy zadania, przygotowujemy dzieci do obcowania z książką i słuchania polecenia skierowanego do całej grupy.
Staramy się jak najczęściej wychodzić na świeże powietrze. Oczywiście dla zdrowia Państwa dzieci obserwujemy pogodę i unikamy wychodzenia, gdy jest smog.
W przedszkolu gościliśmy Szpital Pluszowego Misia – organizację studentów medycyny.
Odbyły się dwa koncerty Filharmonii Pomysłów.
W przedszkolu pojawił się „Wędrujący plecak” projekt przedstawiający książki polskich autorów piszących dla dzieci.