Drukuj
Kategoria: Archiwum
Odsłony: 445

PAŹDZIERNIKOWE WSPOMNIENIA W SOWACH

          Październik - to fantastyczny czas jaki spędziliśmy wspólnie na zabawach i poznawaniu tego co nowe i nieznane. Rozmawialiśmy o owocach i warzywach, poznawaliśmy ich smaki i zapachy, kolor, kształt, wskazywaliśmy miejsca gdzie rosną różne owoce, a także dlaczego ich jedzenie jest tak ważne dla naszego zdrowia.
Po raz kolejny Pani Sylwia i Pan Patryk przygotowali dla dzieci ciekawe warsztaty kulinarne na których dzieci z przyniesionych owoców wykonywały jak to na "Sowy" przystało - owocowe Sowy.
Zajmowaliśmy się zdrowiem - rozmawialiśmy na temat tego co powinniśmy jeść by mieć dużo siły i energii i jak się ubierać żeby nie zachorować. Wspólnie wykonywaliśmy "Piramidę zdrowia", układaliśmy kostki z narysowanymi produktami na każdym poziomie i na poszczególnych piętrach.
Nazywaliśmy jesienne kolory oraz rośliny i zwierzęta, które można spotkać jesienią w parku. Uczyliśmy się rozpoznawać drzewa liściaste ich owoce i nasiona oraz charakterystyczne kształty liści, poznaliśmy wybrane drzewa iglaste - sosnę, świerk, modrzew.
Układaliśmy jesienne rytmy z liści i kasztanów, tworzyliśmy jesienną muzykę do podanych rytmów.
Wybraliśmy się do Nadleśnictwa Babki - Leśniczówka Łękno - na wspólną zabawę z okazji Dnia Drzewa, poznawaliśmy las jesienią - jego fantastyczną kolorystykę chodząc po ścieżce edukacyjnej, rozmawialiśmy o zasadach prawidłowego zachowania się w lesie. Wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki przyrodnicze oraz wykonywaliśmy jesienne drzewa, które zabraliśmy do przedszkola.
Jako najstarsza grupa przygotowaliśmy miłą niespodziankę dla wszystkich pracowników przedszkola z okazji Dnia Edukacji Narodowej - były wiersze, była piosenka oraz fantastyczny taniec, który porwał wszystkich do wspólnej zabawy tanecznej.
W październiku odbyło się otwarte zajęcie dla rodziców na którym to wspólnie wykonywaliśmy kolorowe latawce z którymi bawiliśmy się w Leśniczówce Łękno, a które obecnie zdobią naszą salę.
Ten fantastyczny czas zakończyliśmy wspólną zabawę z okazji Halloween wraz z kolegami i koleżankami z innych grup.
Poznaliśmy cztery litery Aa, Oo, Ll, Mm z którymi systematycznie bawimy się poprzez wyszukiwanie w wyrazach, prowadziliśmy co miesięczny kalendarz - określając który to dzień z kolei ile pozostało dni do końca miesiąca itp.