Drukuj
Kategoria: Archiwum
Odsłony: 547

ZAJĘCIA KULINARNE W GRUPIE SOWY

          W miniony piątek tj. 29.09 w naszej grupie odbyły się zajęcia kulinarne które poprowadzili rodzice Oliwiera - Pani Sylwia i Pan Patryk. Z przyniesionych przez dzieci  warzyw tj. ogórki, pomidorki koktajlowe, papryki, kiełki słonecznika, kiełki rzodkiewki itp. wspólnie wykonywaliśmy kolorowe i zdrowe kanapki. Pani Sylwia i Pan Patryk pokazali dzieciom jak można wykonać kanapki, które mogą mieć kształt motyla, rybki czy kwiatka.
Niesłychaną frajdę sprawiło dzieciom wykonywanie kanapek gdy na stole pojawiły się "niteczki" wykonane z marchewki, buraczka, białej rzodkiewki, które dla dzieci przygotował Pan Patryk. Te warzywne "niteczki" stały się inspiracją do powstawania ciekawych i zdrowych kanapek. Na przygotowanych tackach powstały - drzewa, śmieszne portrety, kwiatki itp.
Te wspaniałe kanapki niesłychanie zdrowe i samodzielnie wykonane przez dzieci na koniec zajęć znalazły się w naszych głodnych brzuszkach - mniam! mniam! 
Bardzo dziękujemy rodzicom za dostarczenie warzyw oraz serdecznie dziękujemy Pani Sylwii i Panu Patrykowi za poświęcony czas i fantastyczne zajęcie kulinarne.