LISTOPAD NIE TAKI PONURY

          Miesiąc listopad za nami. Spędziliśmy go bardzo aktywnie. Z okazji 11 listopada braliśmy udział w projekcie 100 dobrych uczynków w 100 rocznicę Niepodległości. Zrozumieliśmy, że nawet najmniejszy dobry uczynek sprawia, że świat staje się lepszy, a wyświadczone innym dobro zawsze do nas wróci. Obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez grupę Jeżyki. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły. U przedszkolaków widniały kotyliony w barwach narodowych. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Poznaliśmy symbole narodowe, śpiewaliśmy hymn a także udaliśmy się na pochód z okazji święta Niepodległości. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

W wyjątkowo uroczysty sposób świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś". W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, rozmawialiśmy o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek, a także odgadywaliśmy zagadki związane z naszymi pluszowymi przyjaciółmi.

Pamiętaliśmy również o rozwijaniu sprawności fizycznej. Bardzo chętnie wykonywaliśmy ćwiczenia gimnastyczne, bawiliśmy się w ogrodzie przedszkolnym. Codziennie odkrywaliśmy piękno jesiennego krajobrazu i obserwowaliśmy, jak przyroda przygotowuje się do zimy.