GRUDNIOWY ZAWRÓT GŁOWY

          Moc grudniowych atrakcji za nami. Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim. To był bardzo intensywny czas przygotowań. Misie na różne sposoby poznawały tradycje i obyczaje bożonarodzeniowe. Wielkie odliczanie rozpoczęliśmy przedszkolnym kalendarzem adwentowym. Każdego dnia spotykaliśmy się wraz z innymi grupami aby wysłuchać listu czytanego przez nauczyciela. Codziennie do wykonania było ciekawe zadanie. Staraliśmy się  rzetelnie wykonać polecenie z listu od samego Świętego.

Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie. Wtedy właśnie dzieci mogą spać w przedszkolu. W tym roku większość Misiów zdecydowała się skorzystać z mikołajkowej atrakcji. Tego wieczoru dzieci udekorowały własnoręcznie wykonane pierniczki, kolędowały a następnie gorącym całusem pożegnały swoich rodziców na dobranoc. Kiedy się obudziły okazało się, że w sali obok czeka na nich gość - i to nie byle jaki. Sam Święty Mikołaj uciął sobie drzemkę, smacznie chrapiąc po długiej podróży. Miśki były bardzo przejęte spotkaniem z tym niezwykłym gościem. Obudziły go, a potem długo z nim rozmawiały opowiadając o tym co robiły przez cały rok, czy były grzeczne i o czym marzą. Święty Mikołaj obiecał, że nas jeszcze odwiedzi.

Najważniejszym dniem przybliżającym dzieciom świąteczne zwyczaje była przedszkolna Wigilia. Tego dnia Misie obejrzały Jasełka przygotowane przez najstarsze grupy, a następnie zasiadły do świątecznego obiadu, gdzie elegancko ubrane przy pięknie nakrytych stołach jadły barszcz z uszkami i inne pyszne potrawy. Zgodnie z obietnicą po raz kolejny odwiedził nas Święty Mikołaj, który przyniósł prezenty.

Wycieczka do DeliParku  dostarczyła wielu wrażeń i emocji. Spotkanie z elfami, pisanie listów, kolorowe iluminacje, to wszystko sprawiło że przenieśliśmy się do magicznej krainy, której naprawdę żal było opuszczać.

Po tak wyczerpujących dniach, wszystkim nam należała się chwila odpoczynku. Składając sobie świąteczne życzenia udaliśmy się na przerwę, aby ponownie spotkać  się w Nowym Roku, pełni sił, radości i motywacji do dalszej pracy.