WODNE ZABAWY WRÓBELKÓW

          W ostatnim miesiącu poznaliśmy bliżej żywioł wody: oglądaliśmy zbiorniki wodne, takie jak jezioro, staw, morze, rzeka, ocean oraz mieszkające w nich zwierzęta (ryby, delfiny, wieloryby, ośmiornice, raki, rozgwiazdy, ślimaki, wydry, bobry i inne). Pokazywaliśmy na mapie świata różne zbiorniki wodne, wiemy w jaki sposób się je oznacza, śledziliśmy palcami trasę rzek. Poznawaliśmy właściwości wody, próbując odpowiedzieć na pytanie: „Jaka jest?” - barwiliśmy wodę krepą, herbatą, sokiem, sprawdzaliśmy jej kształt w różnych naczyniach, określaliśmy zapach. Rozpoznawaliśmy różne dźwięki, jakie wydaje oraz naśladowaliśmy pluskanie, szumienie, kapanie i bulgotanie za pomocą naszych ust. Rozmawialiśmy o tym, komu i do czego potrzebna jest woda pod hasłem: „Jest woda - jest życie”, wiemy, że należy dbać o jej czystość. Oglądaliśmy na ilustracji obieg wody w przyrodzie, wiemy jak powstają chmury i deszcz, robiliśmy eksperyment z parą wodną. Potrafimy ubrać się stosownie do pogody, poprawnie klasyfikujemy
różne ubrania i przedmioty przydatne w deszczowy dzień.
Doskonaliliśmy umiejętność przeliczania w zakresie 6 w trakcie słuchania wiersza o parasolach, posługujemy się liczebnikami głównymi i porządkowymi.
Bawiliśmy się rytmami. Każdy wykonał pracę plastyczną poprzez dmuchanie słomką w farbę - powstały wspaniałe, kolorowe krople wody! Ozdabialiśmy także plasteliną papierowe parasole. 
W tym miesiącu przenieśliśmy się do krainy baniek mydlanych! Samodzielnie tworzyliśmy bańki poprzez dmuchanie słomką w roztwór mydlany, bawiliśmy się przy tym świetnie. Rozmawialiśmy też o potrzebie utrzymania higieny swojego ciała. Przypomnieliśmy sobie zasady poprawnego mycia rąk oraz zębów. Wiemy, jakie przedmioty służą do pielęgnacji poszczególnych części ciała. Uczyliśmy się piosenek: „Szczotka, pasta” oraz „Deszczowa piosenka”.
W lutym odwiedziły nas mama Wojtka oraz mama Mateusza F., które czytały nam bajki, bardzo dziękujemy i zapraszamy jeszcze raz!
8 lutego byliśmy po raz pierwszy w kinie, zwiedzaliśmy salę projektową, oglądaliśmy jak się przygotowuje popcorn.
9 lutego zostaliśmy pasowani na małych studentów w trakcie inauguracji projektu "Przedszkolaki na Uniwersytecie" Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM. "