PAŹDZIERNIK U WRÓBELKÓW

          Minęło już sporo czasu odkąd spotkaliśmy się po raz pierwszy 3 września, przez ten czas wiele się zmieniło. Wróbelki już dużo pewniej czują się w przedszkolnych murach. Październik upłynął nam pod hasłem jesiennej zabawy. Jednak niech nikogo to nie zmyli. Wróbelki  miesiąc ten spędziły bardzo pracowicie. 
Podczas zajęć w przedszkolu omawialiśmy tematy związane z porą roku jaką jest jesień. Poznawaliśmy dary jesieni, przeliczaliśmy je, sprawdzaliśmy, których darów jest najwięcej. Rozmawialiśmy o warzywach i owocach. Podziwialiśmy ich kształty, sprawdzaliśmy czy są twarde czy miękkie, ustalaliśmy gdzie rosną, a nawet próbowaliśmy ich smaków! 
Wspólnie obserwowaliśmy zmiany zachodzące  w przyrodzie jesienią i wiemy, że ubranie należy dopasować odpowiednio do warunków atmosferycznych. 
Poznaliśmy także tajniki pracy lekarza pediatry, a każdy wróbelek wie jak należy zachowywać się podczas wizyty w gabinecie lekarskim. 
Czas upłynął nam również na rozmowach o bezpieczeństwie, dowiadywaliśmy się kiedy i gdzie można przejść przez jezdnię oraz jak bezpiecznie zachowywać się na drodze. Wiemy już kim jest i co robi policjant. 
Mieliśmy okazje lepić z plasteliny, kolorować, rysować oraz malować farbami. 
Miesiąc październik zakończyliśmy wspólną zabawą na jesiennym baliku.