ŚWIĄTECZNIE U WRÓBELKÓW
 
          Grudzień minął nam  bardzo szybko, ale przede wszystkim w niecodziennej atmosferze oraz w oczekiwaniu na św. Mikołaja.
W świąteczną aurę już na samym początku grudnia wprowadziły nas piękne dekoracje w przedszkolu. Natomiast oczekiwanie na gwiazdkę codziennie urozmaicało nam spotkanie przy kalendarzu adwentowym. Dzieci wysłuchiwały listów od samego św. Mikołaja, który pozostawiał nam zadanie na każdy dzień.
Mikołajki były dniem pełnym zabawy i atrakcji, a wieczór mikołajkowy spędziliśmy w przedszkolu wspólnie z rodzicami. W tym dniu w naszej sali odbywały się warsztaty plastyczne na których każde dziecko wraz z rodzicem mogło stworzyć swoją własną bombkę choinkową. Świetnie się przy tym bawiliśmy! Jednak to nie jedyne zajęcia warsztatowe w tym miesiącu, mieliśmy również okazję  zaprezentować swoje umiejętności plastyczne podczas zdobienia bożonarodzeniowych pierniczków. To były słodkie zajęcia.
W grudniu uczyliśmy się kolęd oraz wielu świątecznych i zimowych piosenek i wierszyków takich jak "Świeć gwiazdeczko" czy "To Mikołaj święty". Przygotowywaliśmy również występ świąteczny, który rodzice mieli okazję obejrzeć podczas naszej wigilii grupowej. 
Wielkim świętem w naszym przedszkolu był 17 grudnia. Tego dnia wszyscy ubrani w odświętne stroje obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez starsze grupy oraz przy ogromnym stole, wspólnie z wszystkimi przedszkolakami,  zjedliśmy wigilijny obiad.
Odwiedził nas również długo wyczekiwany gość- św. Mikołaj! Święty przyniósł nam prezenty i odpowiadał na zadawane przez nas pytania.  
To był magiczny miesiąc.